Život začíná ve čtyřiceti :)

IMG_1514_pp

Není náhoda to, že Vás přitáhl tento článek a ani  název samotného článku není náhodný.

Je to asi přirozené, že dost přemýšlím, co pro mne čtyřicítka znamená, nebo znamenat bude. Jak bych se asi měla cítit? Přece jen mne moje datum narození přesune do škatulky „střední věk“.

Mám se cítit depresivně, že už mi není dvacet? Slyšela jsem, že asi ano. Našeptávačů a plaček mám v okolí dost a dost.

Čtyřicítka je magický věk. Je to polovina života, určitý milník, kdy začínáme bilancovat a ohlížet se zpátky.

Co vše jsme dokázali? Postavili dům, zasadili strom a děti už jsou téměř dospělé? V životě i v partnerství jsme dosáhli určitého postavení. Stability. Materiální stránka není v tomto období,  alespoň ve většině případů i  když výjimky potvrzují pravidlo 🙂 ,  na prvním místě.

V tomto okamžiku se zpomaluje hon za kariérou a na vrchol naší pozornosti se dostávají jiné hodnoty, daleko prozaičtější.

Stálo nás dost úsilí, dostat se až sem na vrchol Olympu. A nyní shlížíme na cestu, abychom se podívali na to, kudy a kam jsme došli. Cítíme hrdost nad tím co jsme dokázali, zklamání, strach?

Strach? To slovo se zdá být povědomé. Strach z čeho? Máme dům, strom i děti, ale kdysi jsme asi chtěli ještě něco jiného. Strach z toho, že zbývá pouze  polovina života.

Pocit, že na nic nemáme čas a na všechno máme jenom chvíli. Čas protéká mezi prsty až příliš rychle.

Čtyřicítka bývá opředena mýty. Muži si ve snaze dokázat si, že ještě nestárnou, kupují motorky, hledají milenky. Ženy zkracují sukně a hojně vyhledávají omlazující péče. Ještě nejsme přece tak staré.

Motorku si určitě pořizovat nebudu (protože z nich mám panický strach už asi od nepaměti) , botox taky nehrozí, super minisukně  daruji dceři – už mi opravdu není dvacet 🙂

ALE to neznamená, že i já nemám svoje volání divočiny 🙂

Mám a jaké!!!

Moje úžasná dcera mi dala krásný dárek k narozeninám. Velký citát na zeď z Alchymisty od Paula Coelho.

„Když si něco přejete, celý vesmír se spojí, aby jste to mohli uskutečnit“

A je to tu! Je čas vytáhnout ze šuplíku stará přání a  předsevzetí. Čeká na mne i na vás ještě CELÁ půlka života a možná ještě víc a to je hodně! Je to ještě dost dlouhý čas!

Rozhodně nechci strávit tento drahocenný čas honbou za ztracenými sny a mládím. Vytvořím si přání nová. Je to pro mne i pro Vás velká VÝZVA!

A také velká zodpovědnost. Nové sny a nová přání vyžadují notnou dávku fantazie a pozitivní energie.

A abychom zvládli uskutečnit všechny svoje nové plány a výzvy, potřebujeme být fit a plní energie, protože věřím, že Vaše fantazie je bezbřehá a plány velké 🙂

Miluji svoji práci a svoje poslání, pomáhat lidem, aby měli pevné a zdravé tělo. Zároveň si uvědomuji, jak cenný je Váš čas.  Z vlastní zkušenosti vím, o kolik je život lehčí a krásnější, když Vás nebolí záda a tělo máte pružné.

Pro začátek postačí, když Vašemu tělu věnujete 10 minut každý den a proto mám pro Vás návod „Pilates – pevné tělo za 10 minut denně“ jako eBook zdarma nebo ve formě videa „Jak získat pevné tělo za 10 minut denně“, které UŽ JE NA SVĚTĚ.

Připravme se tedy na nová velká dobrodružství.

Vždyť život ve čtyřiceti teprve začíná! 🙂

Martina Kabrhelová
Jsem lektorka s mezinárodní licencí a Pilates se stalo mojí srdeční záležitostí. Již 10 let pomáhám klientům ke zdravému, funkčnímu tělu, ve kterém se cítí skvěle.
Komentáře