JÓGA

Jóga je cesta k sobě samému. Učíme se na ní respektovat a vnímat svoje tělo, myšlenky a pocity jako naši nedílnou součást.

Co je to jóga?

Jóga pochází z Indie a je jedním z nejstarších systémů, který působí na člověka celistvě. Je to praktická filozofie, nikoliv náboženství a nepřísluší k žádnému systému víry.

Slovo jóga pochází se sanskrtského výrazu „jug“, které je překládáno jako „jho“ –  spojení, ukáznění, sjednocení, jednota. Je spojením individuálního Já s universálním Bytím, fyzického a duchovního k dosažení pocitu blaha.

Jóga je cesta k sobě samému. Učíme se na ní respektovat a vnímat svoje tělo, myšlenky a pocity jako naši nedílnou součást.

Jóga nás učí pozorovat, přijmout a nic nehodnotit. Ovládnout dech mysl i tělo jako dokonalou jednotu.

Jóga nás vede k přirozené rovnováze a harmonii se sebou samým i s okolním světem.

Učí vnímat přítomný okamžik v neustále se měnícím světě, což je jedním z hlavních jejích přínosů dnešnímu člověku.

Jógu můžeme praktikovat pouze pro její mnohostranné zdravotní účinky -  získáme v těle sílu, pružnost a stabilitu. Napravíme dysbalance, získané nezdravým a sedavým způsobem života.

A nebo

Můžeme přijmout jógu jako celostní systém, díky němuž navíc získáme lepší imunitu, koncentraci i paměť. Můžeme se těšit na výrazné zvýšení zvládání stresu, depresí a kolísání nálad. Dechové techniky nám nejen zvýší kapacitu plic a okysličení organismu – tedy výrazně podpoří omlazení organismu, ale také nás naučí ovládat a zklidnit naši mysl.

Co tedy získáme cvičením jógy?

Zlepšuje různé nemoci a podporuje imunitu

Posiluje a tonizuje svaly

Rozvíjí flexibilitu

Podporuje prokrvení, vyživení a očištění nejzazších částí těla

Zlepšuje soustředění

Uklidňuje mysl

Zlepšuje pocit vyrovnanosti, spokojenosti a klidu

 

Jóga není soutěž, jóga je cesta. Vydejte se na cestu poznání sebe sama.