Máte na cvičení jen chvíli?

IMG_6178_pp

Známe to asi všichni. Jémine, jak já se  potřebuji protáhnout a nebo: Já tak potřebuji cvičit, cítím to v kostech a tělo už tak moc bolí….

Ale musím ještě dát prádlo do pračky, umýt nádobí, napsat s ratolestmi úkoly a děti i manžel pláčou, že mají hlad ……. Víc jak deset minut fakt nedám.

A není Vám náhodou povědomé třeba…. Do zítra se musím naučit alespoň třicet stránek ze skript a do druhého předmětu ještě MUSÍM dopsat poznámky. Dnes se nikam nedostanu, ale záda mám už jako prkno.

Začala Vám hlava sama od sebe pokyvovat v poznání důvěrně známých situací? Za horou  každodenních povinností nevidíme konec, chvíli, kterou máme jen sami pro sebe i kdyby trvala pouhých deset minut a pokud se tato chvilka přece jenom objeví, spolehlivě ji zaplníme dalším neodkladným úkolem.

Každý týden, v pondělí, kdy přejíždím vést skupinové lekce Pilates do čtyřicet kilometrů vzdáleného města, jsme s kamarádkou našly takový náš most, rutinu opakující se již několik let. Se železnou pravidelností vytáčím na telefonu její číslo, jen co nastartuji auto a tato chvíle je pouze naše. Musím přiznat, že s Helkou se vidíme jenom několikrát do roka i když , paradoxně, bydlíme pouze dvě ulice od sebe.

Tato rutina mne naplňuje klidem.

Vím, že na druhém konci, každé pondělí ve stejný čas, čeká kamarádka se stejným pocitem samozřejmosti, že se jí každým okamžikem rozezvoní mobil a sejdeme se na mostě, který tu stojí každé pondělí jenom pro nás. Za ta léta našich pravidelných telefonátů, stojí náš most  pevně na svých základech z rutiny.

Tyto chvíle, které si vytvoříme pro sebe a budeme je OPAKOVAT stále a stále ve stejný den a ve stejný čas, nás naplňují pocitem jistoty a ukotvení a to není v dnešní době žádná samozřejmost. V životním tempu, který nám pulzuje v žilách a pohání nás dál a dál stále rychleji, trochu připomínajíc metronom, jaký jsem mívala na svých hodinách klavíru a hlasitě odbíjel tempo mé hry, jsou tyto chvíle rutiny jako tiché ostrovy v rozbouřeném moři.

A jako pravidelné pondělní telefonáty s mojí kamarádkou mohou trvat třeba jenom půl hodinky. Vytvořme si tyto ostrůvky jistoty a naše dny se o poznání zpomalí a zjemní.

Ostrov jistoty

Jeden ostrůvek pro Vás připravuji. Říkám mu „Desetiminutovka“ a učím ho už léta, většinou před obdobím dovolených a prázdnin, aby se každý mohl krátce, ale intenzivně protáhnout a posílit, kdykoliv a kdekoliv bude chtít, třeba na pláži (což je moje oblíbené místo na cvičení Desetiminutovky J) , na louce za chaloupkou, doma v obýváku a nebo na koleji při přípravě na zkoušku.

eBook  „Pilates – Pevné tělo za 10 minut denně“

V eBooku  „Pilates – Pevné tělo za 10 minut denně“ který si můžete ZDARMA stáhnout jako můj dárek pro Vás, najdete Desetiminutovku nafocenou a detailně popsanou.

Také už je na světě VIDEO – Jak získat pevné tělo za 10 minut denně, ve kterém Vás cvičením provedu osobně 🙂

 

Martina Kabrhelová
Jsem lektorka s mezinárodní licencí a Pilates se stalo mojí srdeční záležitostí. Již 10 let pomáhám klientům ke zdravému, funkčnímu tělu, ve kterém se cítí skvěle.
Komentáře